خرید لوازم خانگی از بانه

امروزه بیش از هر زمان دیگری استفاده از ماشین ظرفشویی در منازل به عنوان یک وسیله ضروری احساس می شود. با توجه به اینکه مدل های ظرفشویی های امروزی دارای بهترین کیفیت از نظر امکانات و نحوه شست و شو هستند ، استفاده از آن ها سبب راحتی و کاهش اتلاف زمان می شود. اما به منظور استفاده اصولی از این دستگاه پیش از خرید ماشین ظرفشویی از بانه می بایست درباره اصول بارگیری دستگاه اطلاعات کافی داشته باشید تا علاوه بر شست و شوی مناسب ، طول عمر دستگاه خود را بالاتر ببرید. فرقی نمی کند برند خریداری شده شما ظرفشویی بوش باشد یا سامسونگ و... ، در صورت عدم استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی مشکلات و صدمات جدی به آن وارد می شود. بنابراین با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا به بررسی بارگیری و قرارگیری صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی بپردازیم.


هریک از ظروف محل قرارکیری خاص خود را دارند

اولین نکته پس از خرید ماشین ظرفشویی از بانه این است که باید درباره محل قرارگیری انواع ظروف اطلاعات کاملی داشته باشیم.در تمامی برند های ماشین ظرفشویی محفظه های جداگانه ای به منظور قرارگیری ظروفی همچون قاشق چنگال ، بشقاب ، قابلمه و... وجود دارد که می بایست بر اساس این مکان های تعبیه شده ظروف را قرار داد. اما به جز این موضوع روش های دیگری نیز وجود دارد که می توان با بهره گیری از آن ها بهترین نتیجه را از ماشین ظرفشویی خود انتظار داشته باشیم.

خرید ماشین ظرفشویی از بانه


پیش از بارگیری ماشین ظرفشویی

پس از خرید ماشین ظرفشویی مورد نظر خود شاید اولین دیدی که در ذهن شما شکل می گیرد شستن تمام ظروف به وسیله این دستگاه می باشد اما نکته حائز اهمیت در این باره این است که تمام ظروف برای شست و شو در داخل ظرفشویی مناسب نبوده و می بایست آن ها را به صورت جداگانه و به صورت دستی شست. ظروف های با جنس چوب یا انواع ماهیتابه ها و قابلمه ها که دارای دسته هایی از جنس چوب هستند را می بایست به صورت دستی شست.برخی دیگر از ظروف مانند خرد کن ها با تیغه های تیز و ظروفی که دارای موتور های برقی هستند از جمله دیگر ظروفی هستند که آن ها را می بایست به صورت دستی شست و شو نمود.با توجه به نکات مطرح شده پیش از روشن کردن دستگاه از عدم قرارگیری چنین وسایلی در داخل ماشین ظرفشویی خود اطمینان حاصل نمایید.


محفظه ها و سبد های تعبیه شده در ماشین ظرفشویی

در هر قسمتی از بسکت های تعبیه شده در داخل ماشین ظرفشویی ، آب پاش هایی به منظور شست و شوی ظروف داخل آن ها تعبیه شده است که در هنگام قرار داد ظرف ها در داخل این محفظه ها می بایست به جهت پاشش آب و عدم بسته شدن محل پاشش دقت کرد تا آب به صورت صحیح و به طور کامل به تمام نقاط ظروف پاشیده و ظروف به درستی شسته شوند.


به همین منظور در هنگام بارگیری ماشین ظرفشویی از قرار دادن ظروف بیش از اندازه می بایست جلوگیری کرد تا ظروف به درستی شسته شوند و آب به تمام نقاط ظرف ها پاشیده شود.بنابراین اگر قصد خرید ماشین ظرفشویی از بانه را دارید حتما بر اساس میزان ظروف و شست و شوی مورد نیاز اقدام به خرید اندازه مورد نظر ماشین ظرفشویی نمایید.


راهنمای قرارگیری ظروف بزرگ

قابلمه و ماهیتابه ها عموما دارای اندازه و ابعاد بزرگی هستند که برای شست و شوی آن ها در ماشین ظرفشویی نیاز است محل قرارگیری خاص خود را داشته باشند.برای شست و شوی چنین ظروفی بهتر است آن ها را به صورت سر و ته در محفظه متناسب آن ها در ماشین ظرفشویی قرار دهید. بهترین محفظه برای شست و شوی ظروف بزرگ محفظه پایین دستگاه است و با توجه به اینکه پاشش آب در این نقطه از ظرفشویی ها عموما از کف دستگاه است ، قرار دادن سر و ته قابلمه ها سبب شست و شوی بهتر آن ها خواهد شد.به دلیل اینکه میزان چربی در چنین ظروفی بیشتر است و مواد غذایی بیشتری در داخل آن ها امکان چسبیدن به بدنه را دارد بهتر از قبل از قرار دادن آن ها در ظرفشویی ، مواد غذایی را از آن ها جدا نمایید.


راهنمای قرار دادن انواع لیوان در ظرفشویی

برای شست و شوی لیوان ها در ماشین ظرفشویی بهتر است پیش از هر چیز از محکم بودن محل قرارگیری آن ها اطمینان حاصل نمود تا در هنگام شست و شو دچار آسیب و صدمه نشوند. عموما در تمامی برند های ماشین ظرفشویی امروزی محفظه مخصوصی همچون کشو های تاشو تعبیه شده است که می توان لیوان و فنجان ها را در آن مکان قرار داد.یکی از مزیت های خرید ماشین ظرفشویی شست و شوی لیوان و فنجان ها است که با توجه به آلودگی کمتر و تعداد بیشتر آن ها شست و شوی آن ها در ماشین ظرفشویی با سرعت و راحتی بیشتر همراه است. علاوه بر این احتمال شکستن لیوان ها در هنگام شست و شوی دستی بیشتر است.


بهترین استفاده از سبد های قسمت بالایی ظرفشویی

در بیشتر ماشین های ظرفشویی سبد بزرگی در طبقه بالای دستگاه تعبیه شده است که بهترین مکان برای قرار گیری ظروفی همچون بشقاب ها و ظرف های کوچک می باشد.با چیدمان اصولی که قفسه برای شما تعبیه کرده است می توان چنین ظروفی را به صورت اصولی شست و شو داد.در بیشتر دستگاه ها این سبد قابلیت تنظیم ارتفاع داشته و می توان بر اساس اندازه ظروف آن را تنظیم کرد.

خرید ماشین ظرفشویی


قرارگیری قاشق ، چنگال ، کارد و... در ظرفشویی

برای قرار دادن چنین اقلامی در داخل ماشین ظرفشویی نیز جای مخصوص تعبیه شده است. این محفظه به شکل عمودی می باشد و تمامی قاشق چنگال ها در داخل آن جای می گیرند.جهت جلوگیری از بریدگی دست به وسیله چاقوهای تیز بهتر است آن ها را به صورت سر و ته در داخل این محفظه قرار دهید.طراحی این محفظه در ماشین ظرفشویی ها به گونه ای است که دسترسی راحتی به آن ها داشته باشید و پس از شست و شوی آن ها به راحتی بتوانید مجددا از آن ها استفاده کنید.


در پایان باید به این نکته اشاره کرد که برای خرید ماشین ظرفشویی از بانه می بایست نکات مهمی را مورد توجه قرار دهید تا علاوه بر بالا رفتن کیفیت دستگاه و افزایش طول عمر آن ، ظروف شما دچار هرگونه آسیب نشده و به بهترین شکل ممکن شست و شو داده شوند. اگر قصد خرید ماشین ظرفشویی از بانه را دارید پیشنهاد می کنیم در قسمت محصولات فروشگاه اینترنتی هدی کالا مراجعه کرده و جدیدترین ماشین ظرفشویی ها را به بهترین برند ها از ما به تضمین اصالت کالا خریداری نمایید.


معرفی جدیدترین تلویزیون میکرو ال ای دی سامسونگ 2022
معرفی جدیدترین تلویزیون میکرو ال ای دی سامسونگ 2022

اولین و جدید ترین تلویزیون سامسونگ در سال 2022 تلویزیون میکرو ال ای دی این شرکت می باشد که در سری محصولات سبک زندگی شرکت سامسونگ جای دارد. اگر قصد خرید تلویزیون سامسونگ از بانه را دارید پیشنهاد می شود این مقاله را تا انتها مطالعه کرده

آشنایی با انواع دستگاه های کارواش خانگی
آشنایی با انواع دستگاه های کارواش خانگی

یکی از دستگاه هایی که امروزه ممکن است درباره آن شنیده باشید کارواش خانگی می باشد. اگر قصد خرید کارواش خانگی را دارید

راهنمای خرید یخچال
راهنمای خرید یخچال

یخچال فریزر یکی از مهمترین و شاید هم گرانترین لوازم خانگی است که در هیچ صورتی نمی توان از خرید آن صرف نظر کرد. با توجه به استقبال مردم از انواع یخچال فریزرها شرکت های مختلفی اقدام به تولید مدل های متفاوت و جدید تر کرده اند، به طوری که

تلویزیون 4k بخریم یا نه؟
تلویزیون 4k بخریم یا نه؟

وقتی تلویزیون های 4K برای اولین بار معرفی شدند، محتوای زیادی با این کیفیت برای تماشا وجود نداشت، این امر باعث شد برخی از مصرف کنندگان در خرید این مدل تلویزیون تردید کنند